Regały magazynowe

Planując wyposażenie naszego magazynu musimy wiedzieć, jak różnorodny jest asortyment regałów magazynowych proponowanych na rynku.
Możemy wyróżnić kilka rodzajów takich regałów.

  • Jednym z nich są regały przesuwne i archiwalne, które nadają się idealnie do przechowywania dokumentów, czy książek. Są one bardzo wygodne, bowiem dzięki nim można maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynu.
  • Innym rodzajem, drugim w kolejności są regały zaczepowe o różnych gabarytach i obciążeniu.
  • Trzecim rodzajem są regały półkowe,
  • ostatnim regały wysokiego składowania, czyli inaczej regały paletowe.
Regały magazynowe możemy podzielić też na regały metalowe malowane proszkowo, ocynkowane lub regały z półką z płyty paździerzowej. Istnieje też możliwość pogrupowania rodzajów regałów w zależności od sposobu mocowania. Są to regały śrubowe, zaczepowe, a także ze względu na obciążenie półki. Oczywiście musimy pamiętać, że wymiary regałów są naszą indywidualną sprawą i zależą jedynie od naszych potrzeb.
Konstrukcje regałów magazynowych nie są bardzo kosztowne, co sprawia, że możemy zredukować koszty właśnie na tych elementach. Atutem ich jest to, że zostały zaprojektowane, aby zapewniały ergonomie i bezpieczeństwo pracy oraz muszą też być zgodne z obowiązującymi normami. Są wytwarzane przy użyciu najnowszych technologii, co podnosi ich doskonałość. Firmy oferujące regały magazynowe posiadają swoje projekty regałów, ale nie zamykają się na propozycję klientów. Stwarza to nam możliwość zaprojektowania regału odpowiedniego dla nas i pasującego właśnie do posiadanej przez nas powierzchni użytkowej.